Program partnerski - 5 podstawowych błędów.

niedziela, 10 maja 2009


Programy partnerskie w USA i na Zachodzie Europy, a zwłaszcza w Wlk. Brytanii rozwinęły się bardzo szybko. Bardzo wiele osób interesuje się nimi i choć ich popularność w Polsce rośnie, większość osób będących w programach zarabia niewiele i nie jest zadowolona, bo przecież przystępując do programu partnerskiego zakładasz, że będziesz zarabiać.

Program partnerski - 5 podstawowych błędów, których warto unikać.

1. Nie oczekuj wysokich zarobków bez pracy.

Wygląda na to, że jest to błąd numer jeden. Częściowo wynika to łatwowierności natury ludzkiej, która czytając nieprawdziwe ogłoszenia w rodzaju "Zarób mnóstwo pieniędzy bez robienia czegokolwiek" uznaje to za możliwe i daje się nabierać. Jeśli ktoś obiecuje złote góry za leżenie na plaży - to oglądaj taką ofertę z dużą ostrożnością. Realia są takie, że aby program partnerski przynosił zarobki, na początku w przygotowania trzeba włożyć dużo pracy, ponieważ trzeba opracować plan promocji na bazie dostępnych materiałów. Dopiero kiedy już opracujesz plan promocji i wprowadzisz go w życie, sytuacja z czasem zaczyna się zmieniać i możesz trochę odpocząć. Ilość pracy spada szybko. Pracę w programie partnerskim można porównać z budowaniem mieszkania. Najpierw potrzebne są osoby o różnych specjalizacjach i różne materiały. A kiedy już zostanie wybudowane, można mieszkanie wynająć i pobierać opłaty za wynajem. Budowa mieszkania, podobnie jak etap 'budowania' w programie partnerskim może trwać krótko i długo w zależności jakim systemie się buduje.

2. Nieustanne poszukiwanie lepszego programu.

Poszukiwanie coraz to nowych programów partnerskich, zamiast skupienia się na działaniu w wybranym programie powoduje, że marnujesz czas. Może jest to spowodowane tak naprawdę tym, że nie wiesz jak się do tego zabrać? Zastanów się dlaczego to robisz i przełam swoją słabość.
Poszukiwanie coraz to nowych programów partnerskich, jest odkładaniem rzeczywistej pracy na jutro. To wynika z natury ludzkiej - lubi maksymalnie wszystko odkładać na jutro wtedy, gdy wykonanie danej pracy czy czynności wiąże się z nieprzyjemnością. Jeśli nie wiesz jak to zrobić to oznacza, że trzeba się nauczyć, a to jest odczytywane przez Twoją naturę jako "nie-przyjemność" i zrobi wszystko, abyś tylko nie zabrał się do pracy. Postaraj się to zwalczyć i zamiast szukania nowych programów, zajmij się pracą w programie do którego przystąpiłeś.

3. Programy, w których otrzymuje się prowizję tylko od własnej sprzedaży, a nie od poleconych nowych partnerów.

Wybierając program partnerski, lepiej wybrać taki, w którym otrzymujesz prowizję również od transakcji partnerów poleconych przez Ciebie czyli program wielopoziomowy. Jest to niezwykle ważny warunek, który daje Ci możliwość zarabiania więcej długoterminowo. W programie jednopoziomowym będziesz zarabiać tylko od sprzedaży własnej i tylko od transakcji poleconych bezpośrednio przez Ciebie. Twoje zarobki będą wyższe w dłuższej perspektywie, jeśli program partnerski jest więcej niż jednopoziomowy. Przykładem programu więcej niż jednopoziomowego jest program partnerski Złote Myśli.

4. Wybieranie na początek programu partnerskiego, w branży o której nie masz pojęcia i która nie za bardzo Cię interesuje.

Zwłaszcza na początku warto wybrać program zgodny ze swoją wiedzą, kompetencjami i zainteresowaniami. Nie jest proste skutecznie poruszać się po zupełnie nowym terytorium. Sytuacja zmienia się, gdy nabierzesz doświadczenia w działaniach w programach partnerskich. Jak już się nuczysz, sprzedasz wszystko.

5. Brak strony internetowej.

Najlepsze programy dają stronę internetową, na której można promować wybrane produkty i którą również i Ty sam będziesz mógł promować. Najwyższą skuteczność wykazują partnerzy, którzy mają stronę www i przy okazji promocji własnej strony i polecania produktów, budują własne listy mailingowe. Ale listy mailingowe to zupełnie inny temat.

0 comments